Gündem

Bursa’da Arkadaşını Öldürdüğü İddia Edilen Sanığa 15 Yıl Hapis Cezası

Gemlik, Bursa’da tartıştığı arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık 15 yıl hapis cezasına hükmedildi.

4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Mustafa Tezcan (44) ve taraf avukatları katılım gösterdi. Önceki celse verdiği mütalaasını tekrarlayan savcı, sanığın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatı, maktul ile sanık arasında daha önceden bir sorun olmadığını ve olayın maktulün ağır tahrik nedeniyle gerçekleştiğini ifade etti.

Arkadaşını öldürdüğü iddia edilen sanık Mustafa Tezcan da pişman olduğunu ve adalete güvendiğini belirtti. Mahkeme heyeti, sanığa “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verdi ancak tahrik ve takdir indirimiyle cezayı 15 yıla indirdi.

OLAY

Geçen yıl Ocak ayında, Osmaniye Mahallesi Sümer Sokak’ta bulunan bir evde Mustafa Tezcan ve arkadaşı Taner Durgut arasında bir tartışma çıkmıştı. Tartışma kavgaya dönüştü ve Durgut bıçakla yaralanmıştı. Mustafa Tezcan durumu bildirdi ve bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Durgut’un öldüğü tespit edildi ve Mustafa Tezcan katil zanlısı olarak gözaltına alındı ve tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu