Sağlık Makaleleri

Bitlis’te Kesintisiz Sağlık Hizmeti İçin Kış Hazırlıkları Tamamladı

Bitlis’te zorlu geçen kış mevsiminde sağlık hizmetlerinin aksamaması için bir süredir devam eden çalışmalar tamamlandı. İl Sağlık Müdürü Emine Kübra Dindar Demiray, kış ayları için tüm önlemlerin alındığını belirtti.

Sağlık Müdür Yardımcısı Burak Sayar ile İl Ambulans Servisi Başhekimliğine gelen Demiray, kış ayları nedeniyle yapılan çalışmalar ve araçlar hakkında bilgi aldı.

Demiray, kış mevsiminin zorlu geçtiği şehrimiz Bitlis’te vatandaşın sağlık hizmetlerine ulaşmasına engel olabilecek faktörlerin tümünü ortadan kaldırmak için yoğun uğraşlar gösterdiklerini söyledi.

Sağlık hizmetlerini daha ileri seviyeye taşımak için çaba sarf ettiklerini anlatan Demiray, “2023 kışa hazırlık tedbirleri kapsamında İl Ambulans Servisi Başhekimliğinin envanterinde snowtrack, 4 pajero ambulans, tam donanımlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) acil müdahale aracı, 2 UMKE arazi aracı ve 32 acil sağlık ambulansı olmak üzere 40 araç, sağlık personelimizle, 22 sağlık hizmetleri istasyonunda meydana gelebilecek tüm olumsuzluklara karşı önlemlerimizi aldık. Acil çalışma planlarımızı yaptık.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu