Gündem

Bingöl Devlet Hastanesi Deprem Yönetmeliğine Uygun Yapılacak

Bingöl İl Sağlık Müdürü Veysel Tosun, yapmış olduğu açıklamada, yapılması planlanan 500 yataklı Bingöl Devlet Hastanesinin şehri nitelikli sağlık hizmetine kavuşturacağını açıkladı.

Bingöl Devlet Hastanesinin sismik izolatör ve damperli sistemle yapılacağını böylelikle depreme dayanıklı olacağını belirten Tosun, tamamen vatandaş menfaati odaklı bir hizmet anlayışıyla çalıştıklarını ifade etti.

Tosun, şu sözleri kullandı:

“1 Nisan’da hastanemizin inşaat sahasında şantiye kurulacak. Şantiyenin kurulması ile ilk kazmayı da vuracağız. Ülkemiz asrın en büyük felaketlerinden birini yaşadı. Deprem, ülkemizin bir gerçeği. Bingöl de fay hatlarının kesiştiği bir noktada yer alıyor. Yeni hastanemizi de depreme dayanıklı bir şekilde yapıyoruz. 2 milyar 108 milyon lira bütçeli 500 yataklı yeni devlet hastanemizin hizmete girmesiyle Bingöl’de sağlık alanında nitelikli hizmet dönemine gireceğiz.”

İtalya tarafından deprem bölgesine gönderilen ve artık bölgede kullanılmayan 1000 konteynerden oluşan hastanenin bir kısmının deprem olması durumunda kullanılması için Bingöl’e gönderildiğini söyleyen Tosun, “UMKE alanımızı olası bir deprem felaketine hazırlıyoruz. 40 konteynerden oluşan bir hastane kuruyoruz. Olası afet durumunda her türlü şartlarda hizmet verecek bir hastanemiz olacak.” sözlerini kullandı.

Tosun, merkez ve ilçelerde bulunan tüm hizmet binalarının deprem performans analizlerini yaptırdıklarını da sözlerine ekledi. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat