Gündem

Bilecik’te Ağız Ve Diş Sağlığı Araştırma Merkezi Açılıyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi çatısı altında ağız ve diş sağlığı uygulama ve araştırma merkezi açılacağı duyuruldu.

BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, ağız ve diş sağlığı ile ilgili fakülte, enstitü ve yüksekokulların lisans, lisansüstü, doktora ve uzmanlık öğrencilerine uygulamalı eğitim ve öğretim olanağı sağlayacak merkezin öte yandan diş hekimi ve uzman diş hekimi yetiştirilmesine de katkıda bulunacağını kaydetti.

Merkezin, çağın gereklilikleri kapsamında ihtiyaç ve beklentilere uygun, hasta haklarına saygı duyan, kaliteli ve modern bir tanı ve tedavi hizmeti sunacağını kaydeden Beydemir, açıklamasında şu bilgilerden bahsetti:

“Uygulama ve araştırma merkezinin tıbbi araştırma ve uygulamaların en üst düzeyde gerçekleşmesi için bilimsel araştırma koşulları hazırlayacak, çağdaş hastane işletme yönetimi ilkeleri doğrultusunda da faaliyette bulunacak ve ulaşılabilir kaliteli sağlık hizmeti sunacaktır. İlimizin sağlık ve eğitim şehri olarak anılması hedefimize bir adım daha yaklaşmış olmaktan dolayı mutluyuz. Diş Hekimliği Fakültemiz, üniversitemiz ve ilimiz için hayli önemli olan ağız ve diş sağlığı uygulama ve araştırma merkezimiz öncelikle akademik çalışmalar ve akabinde toplumun ağız, diş ve çene sağlığının sağlanmasında aktif ve etkin rol oynayacaktır. Tıp Fakültemizin kuruluş aşamasında olduğu gibi Diş Hekimliği Fakültemizde de gerek kamu kuruluşları gerekse de ilimizdeki iş insanları ile çeşitli iş birlikleri yapacak ve ümit ediyorum ki en kısa sürede bu merkezimizi de faal hale getireceğiz.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat