Gündem

Hastalardan Bıçak Parası Talep Eden Doktor Tutuklandı

İstanbul’da bir Devlet Hastanesinde görev yapan doktor B.E., ameliyata girmek için hastalarından bıçak parası talep ettiği iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklu yargılanmasına karar verildi.

Hasta yakının şikayeti üzerine görev yaptığı hastanede İstanbul Mali Şube polisi tarafından gözaltına alınan doktorun odasında yapılan aramalar neticesinde rüşvetten elde edildiği iddia edilen 275 bin liraya ve çok sayıda gayrimenkule ait belgelere de el konuldu. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında yeni detaylara ulaşıldı. Doktorun, para vermeyi reddeden hastaların ameliyatlarına girmediği, asistanlarını ameliyata soktuğu iddia edildi.

“Kendine ait olmayan bir telefon hattı kullandı”

Rüşvet görüşmelerinin açığa çıkmaması adına kendi telefonunu kullanmadığı tespit edilen doktor B.E.,  parayı alacağı gün ve saati bildirmek için, başkasının adına kayıtlı olan bir telefon hattı kullandığı ortaya çıktı.

“Ameliyat başına bıçak parası”

Yürütülen çalışma kapsamında şüpheli doktorun ameliyatlarında tarife belirlediği, hastanın durumuna göre devlet hastanesinde 120 bin lira, özel hastanede 150 bin lira bıçak parası talep ettiği iddia ediliyor.

“Ameliyat parası için traktörünü sattı”

Hasta yakını verdiği ifadesinde, yeğeninin ameliyat parası için traktörünü sattığını söyleyerek şu açıklamaları kaydetti; “Yeğenimi muayene ettikten sonra kanserin ciğere sıçramak üzere olduğu ve ölümcül sonucu olacağını, kendisinin 500 bin liraya ameliyatı halledeceğini söyledi. Para vermeyip sıraya girersek, uzun süre bekleyip sıradan bir doktora ameliyat olacağımızı söyleyince ben de traktörümü satıp ödeme yaptım.” Doktor B.E., polisteki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu