Gündem

Başkan Erdoğan’dan Duyuru! Ödemeler Yakın Zamanda Gerçekleşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu Kızılcahamam kampında önemli açıklamalara değinerek çiftçilere müjdeli haberi sunmuş oldu. Başkan Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamada toprak mahsulleri ofisinin sert ekmeklik buğdayın tonu için 7 050 TL arpa alımı için ise 500 Türk lirası prim olmak kaydı ile toplam olarak 6050 TL ödeme işlemi yapılacağını belirtmiş oldu.

 

Erdoğan sert ekmeklik olan buğdaya ton başına 6.050 lira alın artı 1000 lira prim bedeli olmak kaydı ile toplam olarak 7050 lira ödeme yapacağız diye ifade etti. Ofisimizin arpa alım 5500 lira alım ve 500 lira prim bedeli olarak belirtilmiş oldu. Teşviklerden Toprak mahsulleri ofisinin çiftçi sistemine kayıtlı olan vatandaşlarımız faydalanabilecek dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Alım Rakamları

 

Başkan Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamalarda alım rakamları diğer kamu kuruluşları içinde referans olacaktır. Toplam hububat primine ilave olarak mazot gübre ve sertifikalı olan tohum desteği aynı şekilde devam edileceğini belirtti. Yeni hasat zamanının çiftçilerimize ve milletimize beraberinde ülkemize hayırlı olmasını talep ediyoruz ifadelerini kullandı.

 

Recep Tayyip Erdoğan konu ile alakalı diğer sözleri şu şekilde devam etti tarımsal faaliyetler hem çiftçinin kaynağı, Türkiye kendine yetecek bir ülke konumundadır. Salgın zamanında bu gerçeği görmüş olduk. Tahıl sebze ve meyve fiyatlarındaki dalgalanma meselesi üretim sıkıntısından kaynaklı değildir. Yeni yapılmış olan düzenlemeleri yakında hayata geçirmiş olacağız. Buğday ithal ettiğimiz konusunda yaygara yapmaktan vazgeçmiyorlar. Çiftçilerimize ekim konusunda birçok tavsiye ve yol göstermiştik. Buğdayın alım fiyatlarını açıklamak istiyorum diye ifade etti.

 

Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamada sert ekmeklik buğdayın tonuna 6.050 lira alın ve 1000 lira ilave prim ödemesi toplam olarak 7050 lira ödeme işleminin gerçekleşeceğini belirtmiş oldu. Bizim gerçekleştirdiğimiz bu alım rakamları başka kamu kuruluşları içinde referans şeklinde olacaktır dedi. Toplam hububat primi ilave olarak gübre mazot ve sertifikalı tohum desteği alınmasının devamını söz konusunda yeni hasat döneminin çiftçiler için daha bereketli ve ülkemize hayırlara vesile olmasını talep ediyoruz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat