Gündem

Bakan Koca’dan “Hiperbarik Oksijen Tedavisi”ne İlişkin Paylaşım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bodrum Devlet Hastanesi Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Bölümü’ndeki “Hiperbarik Oksijen Tedavisi” ne ilişkin sosyal medya hesabından bilgi verdi.

Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde; “Hiperbarik Oksijen Tedavisi kapalı bir odada hastalara yüksek basınçlarda aralıklı olarak yüzde 100 oksijen solutularak uygulanan bir tedavi yöntemi. Bodrum Devlet Hastanesi Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Bölümünde bu tedaviden ağırlıklı olarak dalgıçlar ve balıkadamlar yararlanıyor.”

Bakan Koca’nın açıklamasıyla birlikte paylaştığı videoda, Bodrum Devlet Hastanesi Sualtı Hekimliği ve Hiberbarik Bölümünden Uzman Doktor Nisa Örmeci, uyguladıkları tedavi hakkındaki bilgileri paylaştı. Dr. Örmeci, bahse konu paylaşımda hiperbarik oksijen tedavisinin bazı hastalıklarda birincil yöntem olduğunu, bazı hastalıklarda ise diğer tedavilere ek olarak kullanıldığını belirtti. Bodrum’daki hastalarının çoğunluğunun dalgıçlar ve balıkadamlar olduğunu söyleyen Örmeci, bu tedavinin ardından da hastaları çeşitli yöntemlerle kontrol ettiklerini kaydetti. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu