Gündem

Bakan Koca’dan Saldırıya Uğrayan Doktor Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli bir doktora şiddet uygulayan şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Bakan Koca, saldırıya uğrayan doktora geçmiş olsun dileğinde bulunarak, adaletin bir an önce yerine gelmesini beklediklerini ifade etti.

Konya Valiliği tarafından sosyal medya aracılığıyla konuya ilişkin yapılan açıklamada, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli olan doktorun, şiddet eylemine maruz kaldığı ifade edildi. Söz konusu açıklamada, yetkililerin olayın hemen ardından devreye girdiği ve saldırıyı gerçekleştiren zanlının Konya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda gözaltına alındığı belirtildi. Yetkililer, soruşturmanın titizlikle ve kapsamlı bir biçimde devam ettiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Koca, Konya’da saldırıya uğrayan doktora geçmiş olsun dileklerini ileterek, sosyal medya hesabında konuya ilişkin bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca, X platformu üzerinden yayınladığı mesajında, “Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli bir doktor arkadaşımıza bugün fiziki saldırıda bulunan şahıs Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda gözaltına alınmıştır. Saldırıya maruz kalan arkadaşımıza bütün sağlık çalışanları adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, adaletin bir an önce tecellisini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu