Gündem

Bakan Koca Medical Park Hastanesinde Kaydedilen Görüntülere Dair Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tokat Medical Park Hastanesinde hemşirelerin felçli hastaya yapmış olduğu şiddete dair açıklama yaptı.

Tokat’ta hizmet veren bir özel hastanede hasta yakınlarının tesadüfen çekmiş olduğu görüntülerde iki yoğun bakım hemşiresi bilinci kapalı olan felçli bir hastaya şiddet uygularken görüntülendi. Görüntülerde biri kadın biri erkek iki sağlık çalışanı cihazlara bağlı olarak bilinçsiz bir şekilde yatan erkek hastanın çarşafla yüzünü kapatıp elleriyle ağzını ve boğazını sıktıkları, parmaklarıyla gözüne baskı uyguladıkları açıkça belli oluyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Tokat Medical Park Hastanesinde kaydedilen görüntülere ilişkin şu açıklamayı yaptı. Bakan Koca, ”Tokat Medical Park hastanesinde kaydedildiği belirtilen, bir hastanın bazı çalışanlarca şiddete maruz kaldığını gösteren görüntüler üzüntü verici ve kabul edilemezdir. Bakanlığımız ilgili hastanede derhal soruşturma başlatmıştır. Gerekenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde ifade etti.

İlgili habere göz atmak için buraya tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat