Gündem

Bakan Koca, Devlet Hastanesi’ndeki Diyaliz Ünitesi Hizmetleri Hakkında Açıklama Yaptı

Bakan Koca sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda, “Kepez Devlet Hastanesi’nde Nisan 2023’te açılan Diyaliz Ünitesi rutinde 36 hastanın tedavisini sürdürme kapasitesine sahip. Tedavi, ev konforuna sahip tek kişilik odalarda sunuluyor. Hastaların evden üniteye ve üniteden eve nakilleri, hastanenin servis araçları veya gerekli durumlarda hasta nakil ambulansı ile sağlanıyor. Hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” dedi.

Merkezden sorumlu hekim Uzman Dr. Hakan Ulu hemodiyaliz ünitesinin 18 Nisan 2023’te tescil alınıp, hasta bakım ve faaliyetlerine başladığını belirterek, “Kapasitemiz biri yedek olmak üzere 10 yataklıdır. Ünitemiz diğer hemodiyaliz merkezlerinde olduğu gibi; su arıtma odası, hemodiyaliz alanı, giyinme odası, tartı alanı gibi bölümlerden oluşmakta.” ifadelerini kullandı.

Ulu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim bir farklı özelliğimiz, diyaliz ünitemizde ‘Bak’ sistemini uyguluyor olmamız. Bak sistemini açarsak; cam bölmelerle ayrılmış her hasta için ayrı odalar olarak nitelendirebiliriz. Her hastanın ayrı bölmelerde diyalize girmesinin hastalar açısından konforunu artırıcı etkisi bulunmaktadır. Hastalarımız diyalize alındıktan sonra bu sakin odanın verdiği rahatlıkla isterlerse uyuyarak isterlerse televizyonlarını rahat bir şekilde izleyerek hemodiyaliz tedavilerini tamamlamaktadırlar. Ayrıca dileyen hastamıza kütüphanemizden verdiğimiz kitapları okuyarak da diyaliz hizmetini almalarını sağlamaktayız. Bak sisteminde hastalarımızı yakın gözetim altında tutuyoruz.”

Özellikle yatağa bağımlı hastalar olmak üzere gerekli görülmesi durumunda tüm diyaliz seansı boyunca hastanın ana ekranlardan ve yine fiziki olarak yakından takip edildiğinin vurgusu yapan Ulu, “Aralıklı tansiyon ölçümleri, pulse oksimetre ile oksijenasyon ölçümünü sürekli olarak diyaliz seansı boyunca yaparak hastalarımızı yakın gözlem altında tutmaktayız.” diyerek ifadelerini sonlandırdı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat