Gündem

Bakan Kacır’dan Vergisiz Telefon ve Ücretsiz İnternet Açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Kabine Toplantısı ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkentte 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen TEKNOFEST’in, Ankara tarihindeki en büyük etkinlik olarak 940 binden fazla katılımcıya ev sahipliği yaptığına değinen Kacır, etkinliğin son gününde oluşan yoğun yağışın olmasaydı, katılımcı sayısının daha da yüksek olabileceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her yıl olduğu gibi kendileriyle beraber etkinlikte olması ve şampiyonlara ödül vermesinin de bu konunun önemini gösterdiğini ifade eden Kacır, “Zannediyorum 14 bakanımız TEKNOFEST’e katıldı. Yani bakanların da en fazla ilgi gösterdiği organizasyon olmuş oldu. Şimdi 27 Eylül’de İzmir’de bu yılın son TEKNOFEST’i yapılacak. İnşallah İzmir’de de yeni bir rekora imza atarız.” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya temasları ile bu ülkeyle sanayi ve teknoloji alanında bir işbirliği olup olmayacağına yönelik soru sonrasında Kacır, “Rus iş insanlarının Türkiye’de önemli yatırımları var. Sanayi sektöründe de önemli yatırımları var. O yatırımları devam edecek. Biz de pek çok ülkede olduğu gibi onları teşvik etmeye ve desteklemeye devam edeceğiz. Rusya’dan Türkiye’ye çok yoğun yatırım ilgisi var. Bazı alanlarda Rusya ile daha stratejik işbirlikleri de mümkün. Karşılıklı kabiliyetlerimizin güçlü olduğu alanlarda işbirliğini de arttırmak istiyoruz.” dedi.

Kacır, savunma sanayi alanında da bazı görüşmeler yapıldığının altını çizerek, halihazırda hava savunma sistemlerinin Rusya’dan temin edildiğini belirtti.

Vergisiz Telefon ve Ücretsiz İnternet Çalışmaları Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu, üniversite öğrencilerine verilecek internet ve cep telefonu desteğine ilişkin sorular üzerine Kacır, şunları ifade etti:

“Bazı değerlendirmeler yapılıyor, tamamlandığında açıklanacak. Detayları çok kısa zamanda nihai açıklamayla beraber kamuoyu öğrenmiş olacak. Türkiye, genç bir ülke, yaş ortalamamız 33. Örgün eğitimde, üniversitelerde milyonlarca öğrenci var. Bütün bu gençlere bizim verdiğimiz bir takım sözler var. Bizim bu sözleri adım adım tutmak gibi bir gayemiz var. Yani henüz seçimin üzerinden bir kaç ay geçti ama Sayın Cumhurbaşkanımız bir an evvel verdiğimiz bütün sözleri tutmak konusunda da ilgilileri, bizleri talimatlandırıyor. Normalde 5 yıllık bir dönemimiz var ama ertelemek değil gayemiz. Bir an evvel milletimize verdiğimiz sözleri tutmak niyetindeyiz.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu