Gündem

Bakan Işıkhan’dan Memur Zammı Açıklaması

7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme süreci ile ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu” diye konuştu.

Bakan Işıkhan, “Ocak 2024’te yüzde 40-45’e yakın bir zam artışı olacak tüm kamu görevlilerimize. Bence bu çok önemli bir rakam.” dedi.

Memur ve emeklilerinin, 2024 ve 2025 yıllarını kapsayan, mali ve sosyal haklarını içeren görüşmelerin, kısmi de olsa uzlaşmayla sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Işıkhan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile sendika başkanları ve temsilcilerine, süreci titizlikle, anlayış ve nezaket çerçevesinde yürüttükleri için teşekkür etti.

Bakan Vedat Işıkhan, sözleşme sürecinde herkesin yoğun mesai harcadığını belirterek, “Haklarınızı helal edin çünkü aslında bu süreç iyi geçti, çok fazla tartışma yaşamadan sosyal diyaloğu da geliştirerek, birbirimizi daha iyi tanıyarak, iletişim kalıplarımızı ve sınırlarımızı bilerek çok iyi bir süreç geçirdiğimizi düşünüyorum. Allah utandırmasın.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetlerinin hiçbir kamu görevlisini, çalışanı, esnaf, çiftçi, emekliyi enflasyona ezdirmediğini ifade eden Işıkhan, “Zaten Ocak 2024’te yüzde 40-45’e yakın bir zam artışı olacak tüm kamu görevlilerimize. Bence bu çok önemli bir rakam.” şeklinde konuştu.

Sorunların çözümünde, inisiyatif alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini ileten Işıkhan, alınan kararlar ile ilgili hayırlı olsun dileğinde bulunarak konuşmasını şöyle noktaladı; “Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu.”

Bakan Işıkhan ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, açıklamaların ardından hizmet kolları sözleşmesini imzaladı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu