Gündem

Bakan Bilgin Asgari Ücret Hakkında Açıklama Yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Hem işvereni hem de çalışanları tatmin edecek bir orta yol bulacaklarını ifade etti.

Erzurum ve memleketi Bayburt’ta birtakım temaslarda bulunmak amacıyla dün Erzurum’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AK Parti İl Başkanlığına ziyarette bulundu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve ilçe belediye başkanlarının da katılım gösterdiği toplantıda açıklama yapan Bakan Bilgin, “Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız. Asgari ücret sosyal devletin çalışanları koruduğu bir ücrettir. Evet asgari ücreti devlet vermez, işverenler verir ama işçilerini koruyacak bir asgari ücret rakamında uzlaşmayı devlet belirler. Bizim de burada temel fonksiyonumuz budur. Birçok sorunu çözdük, bunları da çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Asgari ücret hakkında salı gününün ardından ülkemiz adına olumlu bir orta yol bulmalarını umut ettiklerini söyleyen Bakan Bilgin, “Emekçilerimizi koruyan, onları tatmin eden onların hayat şartlarını aşmalarına katkı yapacak bir ücret seviyesinde, Türkiye rahat bir nefes alır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat