Gündem

Avusturya’da Sahte Doktor Vakası! 6 Yıl Muayenehane İşletmiş

Avusturya’da yaşayan 61 yaşındaki şahsın sahte evraklarla 6 yıl önce açtığı muayenehanesinde, çok sayıda hastaya tedavi uyguladığı, aşı yaptığı ve ufak cerrahi müdahalelerde bulunduğu anlaşıldı.

Avusturya’nın Steiermark eyaletinde yaşanan olayda Savcılık Sözcüsü Hansjörg Bacher, kamuoyu açıklamasında, 6 yıldır sahte evraklarla muayenehane işleten sahte doktor hakkında evrakta sahtecilik, kasıtlı yaralama, tıp eğitimi olmadan insanları muayene etmek nedeniyle soruşturma açıldığını belirtti.

Sözcü Bacher, bahsi geçen sahte doktorun Steiermark eyaletinin Kitzeck kasabasında 6 senedir muayenehanesinin olduğunu ve burada 126’ya yakın hastayı muayene ettiği, bu hastaların bir kısmına yanlış tedavi uyguladığını, aşı yaptığı ve ufak cerrahi operasyonlarda bulunduğunun tespit edildiğini ifade etti.

Yanlış tedavi uygulanan 2 hastanın belirli sağlık sorunları yaşadığını aktaran Bacher, diğer hastanın ise acil olarak hastaneye kaldırıldığını ve tedavisine burada devam edildiğini söyledi.

Bacher, çok sayıda vatandaşın şikayetçi olduğunu, sahte doktorun ay sonunda, evrakta sahtecilik, tıbbi eğitimi olmadan hasta muayene etmek, yanı sıra bilinçli bir şekilde insan yaralamak suçlarından dava edileceği belirtildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu