Gündem

Avusturya’da 2 Çocuk Gripten Ötürü Yaşamını Yitirdi

Avusturya’da Kovid-19’un haricinde solunum yolu rahatsızlıklarında görülen artış sağlık sektöründe önemli boyutta bir yoğunluğa sebep olurken, Linz’deki bir hastanede 2 çocuk gripten ötürü hayatını kaybetti.

Ülkedeki en büyük 3. hastane olarak görülen Linz kentindeki Kepler Universitäts Klinkum’un yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, grip ve benzeri hastalıklardan ötürü hastanenin doluluk oranında gözle görülür boyutta bir artış görüldüğü, kimi hastaların ise yoğun bakım servisinde tedavi gördüğü kaydedildi. Söz konusu açıklama doğrultusunda, Kovid-19’un dışında grip ve RSV olarak bilinen solunum yolu virüsü dolayısıyla sağlık sisteminde önemli boyutta bir yoğunluk yaşandığı bildirildi.

Grip ve benzeri hastalıkların kimi çocuklarda ağır geçtiği ayrıca farklı hastalıklara sebep olabileceği bahsedilen açıklamada, gripten ötürü 2 çocuğun hayata gözlerini yumduğu, durumu ciddi boyutta olan 2 çocuğun ise yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü vurgulandı. Uzmanlar; anne babalara, çocuklara grip aşısı yaptırmaları tavsiyesinde bulunduğu sırada, eczanelerde Kovid-19, influenza ve RSV virüsünü test eden üçlü test imkanı sunulmaya başlandı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu