Gündem

Aşırı Sıcaklıklar Sebebiyle Hastanenin Soğutma Sistemleri Bozuldu

Şehirde olumsuz etkilere yol açana aşırı yüksek sıcaklıklar, Osmaniye Devlet Hastanesi’ndeki soğutma sistemlerinin arızalanmasına sebep oldu.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada,15 Ağustos günü gece saatlerinden itibaren yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle 900 yataklı Osmaniye Devlet Hastanemizin 5 adet ‘chiller’ soğutma sistemi arızaya girmiştir. Konu ile olarak müdürlüğümüz ve hastane yönetimimiz sabahın erken saatlerinden itibaren arızanın giderilmesi için süreci hastane teknik merkezinde ilgili soğutma cihazlarının il dışından gelen teknik servisi ile beraber takip etmektedir. Ayrıca hastanemizde bulunan 35 adet asansörün 30’u aktif olarak çalışmaktadır. Pasif durumda bulunan asansörlerin rutin bakım çalışmaları teknik ekip tarafından yapılmaktadır. Sosyal medya platformlarında yer alan tüm asansörlerin çalışmaması gibi bir durum söz konusu değildir” söylemlerinde bulunuldu.

Öğle saatlerinde, Osmaniye İl Özel İdaresi binası önündeki termometre 40 dereceyi gösterirken halkın bir kısmı, serinlemek için Karaçay Deresi’ne gitmeyi tercih etti. (Kaynak:DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat