Gündem

Aras Ali Altıntaş’tan Murat Dilmener Hastanesinde Basın Açıklaması: “Sağlık Çalışanlarını Kaderine Terk Edemezsiniz”

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinde birçok kamu kurumu da yıkıma uğramıştı. Bunun üzerinde Türkiye’de deprem riski taşıyan bölgelerde bulunan kurumlara depreme dayanıklılık testi yapılmış, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin taşınmasına ve tahliyesine karar verilmişti.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesinin Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne taşınmasına karar verildi. Ancak bu karar Murat Dilmener Hastanesi çalışanları için bazı mağduriyetleri oluşturdu. Covid-19 döneminde en ön safta mücadele eden hastane çalışanlarına lojmanlarından çıkmaları talimatı geldiği öğrenildi.

Genç Sağlık Sendikası Sözcüsü Aras Ali Altıntaş, sendika üyeleri ve sağlık çalışanları Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

250’ye yakın sağlık çalışanı için lojmanlarını boşaltmaları kararının verilmesine tepki gösteren Altıntaş, “Ekonomik şartlar herkesçe malum iken İstanbul gibi bir metropolde sağlık çalışanlarını kendi kaderlerine terk etmek akıl karı değil hatta akıl tutulmasıdır.” dedi.

“Mağdur olan her bir meslektaşımızın yanındayız”

Meydana gelen mağduriyetin çözülene dek mağdur olan her bir meslektaşlarının yanlarında olacaklarını belirten Altıntaş, bir kesimi memnun edecek, bir kesimi ise mağdur edecek şekilde uygulamaya konulan bu kararın kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Aras Ali Altıntaş, açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat