Gündem

Antalya’da Akülü Tekerlekli Sandalye Yardımı

Kaş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından, ihtiyaç sahibi olan felçli bir bireye akülü tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.

Belediyenin yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, başvuruları incelenen ihtiyaç sahibi bireylerin akülü tekerlekli sandalyeleri Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından evlerine kadar götürülüp teslim ediliyor.

Başvuruda bulunan vatandaşların gerekli araştırmaları ve yardıma uygunluğu tespit ediliyor. Yapılan araştırma ve uygunluk sürecinin tamamlanmasından sonra yardıma uygun olan kişilere gereken destek sağlanıyor.

Kaş Belediyesi, bu kapsamda Sütleğen Mahallesi’nde yaşayan Hasan Akyalçın’ın akülü tekerlekli sandalye talebini yerine getirdi. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Akyalçın’a ziyarette bulunarak, aracı teslim etti.

Aracına kavuşan Akyalçın, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ve ekiplerine teşekkür dileklerinde bulundu.

Yaklaşık on sene boyunca felçli bir şekilde yaşadığını söyleyen Akyalçın, “Rahatça gezemiyordum. Arkadaşlarla diyalog kuramıyordum. Bundan sonra dilediğim gibi gezebileceğim. Komşularıma, çarşıya, pazara rahatça gidebileceğim.” ifadelerinde bulundu. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu