Gündem

Anketlerde Zirvedeydi… Şimdi İse Aday Oldu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat depremlerinde en ağır yıkım yaşanan illerden biri Hatay’da sağlık seferberliği başlatması ve başarılı koordinasyonu ile bilinen Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ın, Hatay halkının yaralarını sarmak ve Hatay’ı yeniden ayaklandırmak amacıyla Ak Parti’den Milletvekili adayı olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz aylarda Sağlık Ağı Haber Ajansı tarafından yapılan ve 12 binden fazla oy kullanılan “En Başarılı İl Sağlık Müdürü” anketinde 1. olarak çıkan ve sağlık personellerince en başarılı il sağlık müdürü olarak seçilen Dr. Mustafa Hambolat, personele olan samimiyeti ve hastalara olan merhameti ile tanınıyor.

Deprem anından itibaren şehirde kalan ve sahayı terk etmeyen sayılı il müdürleri arasında yer alan İl Sağlık Müdürü Dr. Hambolat, kendisi de depremzede ve yakınlarını kaybetmiş olmasına rağmen acılarını bir kenara bırakarak şifa dağıtmak için gece gündüz çalıştığı, diğer illerden görevlendirme ve gönüllü olarak gelen sağlık personellerinin de dikkatini çekmiş durumda.

anketlerde zirvedeydi... şimdi i̇se aday oldu

Dr. Mustafa Hambolat Kim?

Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, 1976 yılında Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Reyhanlı’da tamamlayan Hambolat, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2002 yılında mezun oldu. Dr. Mustafa Hambolat evli 4 çocuk babasıdır.

Görev yaptığı yerler:

2002-2004 Yozgat Şefaatli Devlet Hastanesinde,
2004-2006 Reyhanlı Devlet Hastanesinde,
2006-2010 Reyhanlı Sağlık Grup Başkanlığında,
2010-2015 Reyhanlı Aile Hekimliği,
2015-2017 Reyhanlı Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı,
2017 yılı Sağlık Bakanlığı saha gözlemcisi,
2018 yılında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı görevlerinde bulundu.
2019 Ağustos ayı itibari ile Hatay İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu