Gündem

Ankara Onkoloji Hastanesi’nde Sağlık Çalışanlarına Dehşeti Yaşattılar

Ankara Onkoloji Hastanesi’ne ayak ağrısı şikayeti ile başvuran M.Ç isimli hastanın yakını sağlık çalışanlarından tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Sağlık çalışanları, sandalyeyi içeriden alabileceklerini söyledi.

Hastanın vital bulguları alınmak istendiği sırada hasta M.Ç, sağlık çalışanlarına küfürler savurarak triaj camını yumrukla kırdı. Etrafa savrulan cam parçalarından biri ise hemşirenin yüzüne isabet ederek yaralanmasına neden oldu. Hasta yakını ise o esnada hemşireyi yumruklayarak darbettiği öğrenildi. Sağlık çalışanlarına yapılan çirkin saldırıya rağmen hastanın tıbbi müdahalesinin yapıldığı ve taburcu edildiği öğrenildi.

 

Olayla ilgili açıklamada bulunan Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası(Hep-Sen), “Dün akşam 20:00 sıralarında Ankara Onkoloji Hastanesine ayağı ağrıyor diye gelen M.Ç. isimli hastanın yakınının tekerlekli sandalye istediği, personelin sandalyeyi içerden alabileceğini söylediği, daha sonra darp edilen meslektaşımız,

 

“Gerekli hukuki destek verilecektir”

Hastanın vital bulgularını almak istediği sırada hastanın “hepinizi s…..m görürsünüz siz” dedikten sonra triajın camına yumruk attığı kırılan camın meslektaşımızın yüzüne geldiği hasta M.Ç, meslektaşımıza tekrar yumruk attığı ve yüzünde derin çizik oluşturduğu görülmektedir. Olayla ilgili meslektaşımızla irtibata geçilmiş olup, gerekli hukuki desteğin verileceği tarafına iletilmiştir. Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat