Gündem

Ameliyata Girmek İçin Bıçak Parası Talep Eden Doktor Tutuklandı

İstanbul’da Kamu Hastanesinde görev yapan doktor B.E., ameliyat için hastalarından bıçak parası talebinde bulunduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir hasta yakının polise şikayeti üzerine görev yaptığı hastanede İstanbul Mali Şube polisi ekiplerince gözaltına alınan doktorun odasında yapılan aramalarda rüşvetten elde edildiği iddia edilen 275 bin liraya ve çok sayıda gayrimenkule ait belgelere el konuldu. Savcılık tarafından yürütülen soruşturmada yeni delillere ulaşıldı. Doktorun, para vermeyi reddeden hastaların ameliyatlarına girmediği, asistanlarını ameliyata geçirdiği iddialar arasında.

“Başkasının telefonunu kullandı”

Rüşvet görüşmelerinin açığa çıkmaması adına kendi telefonunu kullanmadığı tespit edilen doktor B.E.,  parayı alacağı gün ve saati bildirmek için, başkasının adına kayıtlı olan bir telefon hattı kullandığı ortaya çıktı.

“Ameliyat için bıçak parası”

Yürütülen çalışma kapsamında şüpheli doktorun ameliyatlarında tarife belirlediği, hastanın durumuna göre devlet hastanesinde 120 bin lira, özel hastanede 150 bin lira bıçak parası talep ettiği iddia ediliyor.

“Hasta yakını ameliyat parası için traktörünü sattı”

Hasta yakını verdiği ifadesinde, yeğeninin ameliyat parası için traktörünü sattığını söyleyerek şu açıklamaları kaydetti; “Yeğenimi muayene ettikten sonra kanserin ciğere sıçramak üzere olduğu ve ölümcül sonucu olacağını, kendisinin 500 bin liraya ameliyatı halledeceğini söyledi. Para vermeyip sıraya girersek, uzun süre bekleyip sıradan bir doktora ameliyat olacağımızı söyleyince ben de traktörümü satıp ödeme yaptım.” Doktor B.E., polisteki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat