Gündem

Ambulansın Geçmesine İzin Vermeyen Düğün Konvoyuna 118 Bin TL Ceza Yazıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, “Fatih’te düğün konvoyu yapan araç sürücüleri ambulansa yol vermedi” başlığı ile basına düşen ve çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan ambulansa yol vermeme görüntüleri konusunda çalışma başlattı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün yapmış olduğu araştırmalarda, geçiş üstünlüğüne sahip olan ambulansa yol vermeyen 5 aracın plaka bilgileri öğrenildi. Araç sürücüleri R.A.İ, M.H.N, A.A.H, H.K. ve Z.T. ile araçların içerisinde yolcu olarak bulunan M.E.İ, İ.E.İ, M.E. ve İ.E.İ. yakalandı.

Araç şoförleri ve yolculara, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ihlal edilen ilgili maddeleri gereğince toplam 118 bin 487 lira idari para cezası uygulandı. Araçlar, ilgili kanunun “Korsan taşımacılık” maddesinden ötürü 60 gün trafiğe çıkma yasağı aldı.

Öte yandan 5 aracın sürücüsü hakkında “Trafiği tehlikeye düşürmek” suçunun ihlalinden ötürü adli işlem başlatıldı. (Kaynak: AA)

İlgili habere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu