Gündem

Amasya’da 7 Yaşındaki Çocuğun Tedavi Sonrası Ölümüne Dair Soruşturma

Amasya, Merkez’de bulunan Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne boğaz ağrısı şikayetiyle götürülen 7 yaşındaki Melis Kıymet, tedavi için yapılan iğneni ardından fenalaşarak bulunduğu poliklinikte hayatını kaybetti.  Melis’in ihmalkarlık nedeniyle vefat ettiği iddiaları üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Boğaz ağrısı şikayetiyle erken saatlerde Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’ne götürülen 7 yaşındaki Melis Kıymet, Poliklinikte bulunan doktorun uyguladığı antibiyotik iğneyle tedavisinden kısa bir süre sonra fenalaştı ve bulunduğu poliklinikte vefat etti.

Melis Kıymet’in cenazesi otopsi için Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.  Melis’in tedavisinde ihmalkarlık olduğu konusunda bulunan iddialar üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Amasya Valiliği’nden Açıklama Geldi

Valiliğk, olayla dair yaptığı açıklamada, “30 Aralık 2022 günü Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’nde yaşanan bir olayda, 7 yaşındaki çocuğumuzun yapılan tıbbi müdahale sonrası hayatını kaybettiği iddia edilmiştir. Yaşanan şüpheli ölüm olayı ile ilgili olarak Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, konunun araştırılması için Valiliğimizin talimatıyla idari soruşturma da başlatılmıştır. Vefat eden çocuğumuza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu