Gündem

Altıeylül Hastanesi “Sağlıklı Gebe Sağlıklı Gelecek” Projesi Başlattı

Altıeylül Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde imzaladığı protokolle anne adayları için ‘Sağlıklı Hamile ve Sağlıklı Gelecek‘ projesini hayata geçirdiğinde anne adayları arasında olacağını duyurdu. Altıeylül Mahallesi’nde ikamet edenler bekleniyor.

 

Sağlıklı Gebe Sağlıklı Gelecek Projesinde, Anne Adayları Evlerinde Ziyaret Edilecek

 

Altıeylül Belediyesi ile Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokole göre, Altıeylül’de bekleyen ve Sağlık Müdürlüğü tarafından Aile Sağlığı Merkezi’nde yapılan rutin kontrollerde yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilenlerin detayları açıklandı. Merkezler veya yardım talebinde bulunanlar Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından bilgilendirilerek işleme alınır.

 

Ardından Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince hamile anneler evlerinde ziyaret edilerek ihtiyaçları değerlendirilecek ve sonuçlar Altıeylül Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yönlendirilecek.

 

sağlıklı gebe sağlıklı gelecek
sağlıklı gebe sağlıklı gelecek

 

Altıeylül Belediyesi, değerlendirmenin ardından çocuk bekleyen ailelere ALKART vererek ailelerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak.

 

 

Başkan Avcı; “Anne Adaylarının Yayındayız”

 

Sağlıklı Hamile Sağlıklı Gelecek Projesi ile Altıeylül’de çocuk dünyaya getirmeleri beklenen ve yardıma muhtaç olan sakinlerle birlikte çalışan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı;

 

“Öncelikle gerçek ihtiyaç sahiplerini özenle seçip, sunduğumuz yardımların doğru adreslere ulaştırılması için çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirtmek isterim. İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından imzalanacak protokol ile bu konuda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Altıeylül’ümüzde ikamet eden ve bize ihtiyacı olanlar için orada kalacak olan geleceğin anneleriyle… Mademki çocuklarımızın geleceği bize Allah tarafından verilmiştir. İnşallah başta çocuklarımız olmak üzere çok ihtiyacı olan annelerin yanında olacağız. Toplamda iki yıl sürecek olan bu 1+1 proje ile çocuklarımız dünyayı görebilecekleri için kucağımızda tutabildiğimiz için çok heyecanlıyız.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat