Sağlık MakaleleriGündem

Aldatılan Kadınlarda ‘İntikam Botoksu’ Modası

Son dönemde yapılan araştırmalar sonucunda aldatılan kadınların intikam almak için botoksa yöneldiği görülüyor. 

Yapılan araştırmalara göre botoks işlemi kadınlarda özgüven yüksekliği sağlamasının yanı sıra depresyon, tansiyon, baş ağrısı gibi sağlık sorunlarının oluşumunu da olumlu etkiliyor. Bu işlemi uygulayan estetik uzmanlarının gözlemlerine göre son zamanlarda eşlerinden ya da sevgililerinden ayrılan erkeklerin de psikolojik olarak yaşadıkları durumdan etkilenip vücutlarında bir takım değişiklikler yapmak için estetik merkezlerine giderek intikam botoksu yaptırmaya başladı.

botoks

Hayatlarında benzer sorunlarla karşılan kadınların, intikam botoksu ile birlikte bir dayanışma içersine girdiğini söyleyen Prof. Dr. Akman Karakaş, “Normal hastalarımızın çoğu kadın. Onun dışında aynı zamanda bu onlar arasında aldatılanlar oranının arttığını da gördüğümüz için böyle bir intikam botoksu fikri aklımıza geldi. Mağdur olmuş aldatılan kadınlara destek, dayanışma için böyle bir farklı botoks türü gibi intikam botoksu şeklinde bir güç birliği, dayanışma yaptık. Sevgilimden ayrıldım, daha iyi olmam lazım, kendimi göstermem lazım. Beni takip ediyor veya bana bakıyorsa neyi kaybettiğini görsün istiyorum. Daha iyi olmalıyım, daha ayaklarımın üstünde durmalıyım gibi” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda ayrılık süreci yaşayan erkeklerin de intikam botoksu yaptırmak için estetik merkezlerine başvurduğunu belirten Karakaş, “Şu aralar artık erkeklerde çok üzülüyor. Bunu da görüyoruz ve üzülen erkekler de bize geliyor. Kendilerini daha iyi hissetmek için sevgilileri tarafından yönlendirilenler olduğu gibi üzüldüğü için, daha iyi hissetmek için bazı sıkıntılarını atlatmak için de geliyorlar. Artık erkekler de üzülüyor diyebiliriz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu