Sağlık Makaleleri

Aktarcının Soğuk Havalara İlişkin Tavsiyesi

Bingöl’de aktarcılık mesleğini icra eden Nedim Pektaş, bağışıklık sistemimizi güçlendirecek tavsiyelerde bulundu. Havaların soğuması ve hastalıkların artmasından ötürü aktarcılara rağbet artmaya başladı. Özellikle soğuk algınlığı ve öksürük hastalıklarına karşı önlem alınması açısından vatandaşlara çeşitli doğal ürünler tavsiye eden aktarcılar, günde bir veya iki bardak karışım içilmesinin soğuk algınlığına karşı oldukça faydalı olduğuna dikkat çekti.

aktarcının soğuk havalara i̇lişkin tavsiyesi

 

Bingöl’de uzun zamandır aktarcılık mesleğini icra eden Nedim Pektaş, bitki çaylarının tüketiminin önemli olduğunu ifade etti. Pektaş daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

”Bitki çaylarını tavsiye edebiliriz. Öksürüğe zencefilli, hatmi çiçeğini önerebilirim, papatya çayı enfeksiyon için birebir artı altın otu da enfeksiyona çok iyi geliyor. Boğaz enfeksiyonuna adaçayını önerebiliriz. Kış çayımız var, kış çayınızda 15-16 çeşit karışımımızdır, kendimiz hazırlıyoruz bunu da halkımıza vatandaşlarımıza tavsiye edebiliriz. Öncelikle bu kış aylarında tavsiye ettiğimiz zencefil, zerdeçal, hibiskus dediğimiz narçiçeğidir. Bu üçünün karışımını bir de tabii kuşburnu ile ilave edersek daha bir faydalı olur. Soğuktan arındırır, bağışıklığı güçlendiriyor. Günde 2 bardak tüketilmesi gerekiyor, bunun zararı yoktur. Gün içerisinde de bir bardak alabilirler, boğaz enfeksiyonuna burun akıntısına bire birdir. Zerdeçalın fiyatı şuan 80 lira, zencefil ise fiyatı 100 lira onu da balla karıştırıp veriyoruz. Bitki çayı karışımı da şuanda paketi 20 lira”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat