Gündem

Akran Zorbalığı Sağlıkçı Annenin Oğlunu Hayattan Kopardı

Çanakkale’de boyu kısa olduğu için okulda akran zorbalığına maruz kaldığı ileri sürülen ortaokul öğrencisi Eren Ö. arkadaşlarına mesaj atıp evinin penceresinden atlayarak yaşamına son verdi.

Önceki akşam Esenler Mahallesi’nde bulunan bir sitede meydana gelen acı olayda edinilen bilgilere göre, ortaokul 7. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Eren Ö. 1 metre 40 santimetre boyundaydı ve arkadaşlarının bu konuda yaptığı şakalardan rahatsız oluyordu.

Okulda yaşadıklarını Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli sağlıkçı anne Sevim Ö. ve İngilizce öğretmeni baba Tekin Ö.’ye anlatan Eren Ö., doktorların gelişme çağında olduğunu söylemesine rağmen bu psikolojiden bir türlü kurtulamadı. İddiaya göre baba Tekin Ö., okulda akran zorbalığına maruz kalan oğlu için okul yönetimine ve rehber öğretmene giderek destek talebinde bulundu. İddiaya göre önceki akşam uyumak için odasına çekilen Eren Ö. bir süre arkadaşlarıyla mesajlaştı. Boyuyla ilgili yapılan şakalara daha fazla dayanamadığını ifade eden Eren Ö., önce 4. kattaki odasının penceresini açarak ayağını camdan uzattığı fotoğrafı arkadaşlarıyla paylaştı. Arkadaşlarının ‘sakın yapma’ demesine rağmen Eren Ö. “Yeter artık” mesajı yazarak kendini dördüncü kattan boşluğa bıraktı. Olay yerine gelen 112sağlıkekipleri küçük çocuğun yaşamını yitirdiğini belirledi. Talihsiz çocuğun cep telefonu incelemeye alındı.(Sabah)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu