Gündem

Ak Parti’den Gençlere Bayram Harçlığı Vaadi: 1000 TL Verilecek

AK Parti’nin seçim vaatleri konuşulmaya başlandı. Yeni vaatlerde bebeklere fon kurulması, evlenecek çiftlere uygun kredi sağlanması gibi kolaylıklar yer alıyor.

Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun haberi doğrultusunda; yeni doğan her bebek için fon kurulacak. Yeni evlenecek çiflere kredi sağlanacak. Üniversiteli öğrencilerine bayram harçlığı verilecek.

VATANDAŞLIK FONU

Ak Parti’nin seçim beyannamesi için üç önemli vaat konuşulmaya başlandı. Birinci teklif, vatandaşlık maaşı. Bu teklif kapsamında “vatandaşlık fonu” kurulması, yeni doğan her bebek için bu fona aylık 100 ya da 200 lira tutarında katkı yapılması, biriken bu paranın 18 yaşından itibaren üniversite eğitim masrafları için kullanılması vaadi kabul gördü.

EVLENEN ÇİFTLERE ÇEYİZ KREDİSİ

İkinci vaat ise, yuva kuracak çiftlere yönelik oldu. Kamu bankalarında “aile hesabı” açılarak yeni evlenecek gençlere düşük faizli, 10 sene vadeli kredi verilmesi masaya yatırıldı.

Üçüncü sürpriz ise üniversite öğrencileri için. Emeklilerin ikramiyeleri olduğu gibi üniversitelilere de dini bayramlarda 1.000 lira tutarında bayram harçlığı verilmesi konuşuluyor. (Kaynak: Türkiye Gazetesi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu