Gündem

Aile Hekiminin Haklı İsyanı: “İlgililer Önlem Almalıdırlar”

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 6 Şubat depremlerinde 11 ilimiz etkilenmiş, bu illerimizde ikamet eden vatandaşlarımız mecburi olarak diğer illere göç etmek durumunda kalmıştı.

Deprem bölgesinde görev yapan ve mağduriyetini dile getiren bir aile hekimi, insanların göç etmesinden dolayı aile hekimi maaşlarında yüksek miktarda kayıplar olduğunu ve ileriki dönemlerde daha da fazla olacağını belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aile hekimliğinde uygulanan nüfusa dayalı maaş hesaplanması; bebek-çocuk izlem, gebe izlem, aşılama, yaşlı nüfus, aile hekimliğine kesin kayıtlı nüfus sayısı ve aylık bakılan poliklinik sayısına dayanıyor.

“Yer değiştirme-istifa durumunu bile düşünebilirim”

Mevcut durumda bulunduğumuz nüfusun yok denecek kadar azalması sebebiyle alacağımız maaş eskisi gibi olmayacak. İnsanların göç etmesinden dolayı aile hekimliği maaşlarında yüksek miktarda kayıplar olacaktır. Bu konuda ilgililerin sorunlar çıkmadan bu konuda önlem almalarını istiyorum. Şuan 1 aydır gönüllü olarak çalışmama rağmen geçen ay ki maaşının yüzde 20 azaldı. İleriki aylarda böyle düşmeye devam ederse normal bir memur maaşına dönüşecektir. Bu durumda yer değiştirme istifa durumunu bile düşünebilirim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu