Sağlık Makaleleri

Ahududu Zinger Çayının Faydaları

Ahududu Zinger çayının faydalarının ne olduğunu ve tam olarak ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Çay 1972’den beridir ve içeriğinde ebegümeci, kuşburnu, nane, limon otu, portakal kabuğu ve diğer doğal aromalar bulunur. Eşsiz keskin bir tada sahiptir ve antioksidanlar ve diğer faydalı bileşikler bakımından yüksektir. Kırmızı zinger sağlık yararları nedeniyle özellikle popülerdir ve kilo vermeye ve sindirime yardımcı olmak için kullanılabilir.

ahududu zinger çayı faydaları

Ahududu Zinger çayının faydaları

Boston Üniversitesi tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, ebegümeci çayı içmenin yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Aynı şekilde, ahududu zencefil çayı, sindirimi iyileştirmeye ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olan antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Kalori ve yağ içermez ve diyet alımı için tamamen güvenlidir. Ahududu yaprağı çayı ağız içerisinde ve boğazda meydana gelen yaralar için iyi bir gargara olmaktadır. Kanın temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca, kırmızı ahududu yaprağının kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Kafeinsiz bitki çayı poşetleri kırmızı ahududu yapraklarından yapılır ve buz üzerinde içilebilir.

Başka bir çalışma, kırmızı zinger çayının uykuyu iyileştirmeye yardımcı olabileceğini gösterdi. Bronşit ve astım gibi solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Yatıştırıcı aroması ve şifalı otları, rahatlamanıza ve uyumanıza yardımcı olabilir. Diş eti hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca boğaz ağrılarının geçirilmesi için kullanabilen bir besindir.

Berry zinger çayı ayrıca ağız kanseri önleyici faydaları olan ebegümeci içerir. Hamilelik döneminde kullanılan doğal bir ilaç özelliği bulunmaktadır. Diğer faydaları arasında karaciğer sağlığı ve kan basıncını düşürme sayılabilir. Ahududu çayı deriye uygulandığı zaman yaraları ve deri ülserini temizler. Çay sadece lezzetli değil, aynı zamanda sağlığınız için de iyidir. Ayrıca adet öncesi semptomlarınızı hafifletmeye yardımcı olabilir. İshal problemi olan kişilere iyi gelmektedir.

ahududu zinger çayı faydaları

Ahududu Zinger ne tür bir çaydır?

Kafeinsiz lezzetli bir içecek istiyorsanız bitki çayı mükemmel bir seçimdir. Raspberry Zinger tamamen doğal otlar içerir ve yapay tatlar, renkler veya koruyucular içermez. Lezzet, sıcak veya soğutulmuş olarak servis edilir. Malzemeler arasında ebegümeci, kuşburnu, portakal kabuğu, böğürtlen yaprağı ve doğal ahududu aroması bulunur. Keskin karışım, uzun bir günün ardından mükemmel bir ferahlıktır.

Red Zinger çayının arkasındaki şirket, Boulder, Colorado’da bulunuyor. Kalorisiz, kafeinsiz ve glütensizdir ve çeşitli personel sağlık yararları içerir. İçindekiler listesini web sitesinde okuyabilirsiniz. Bu çay aynı zamanda koşer ve vejeteryandır. Bu çayın bir fincanı sadece yedi gram şeker içerir ve bir porsiyonu yüz kaloriden azdır. Red Zinger çayını süt eklemeden içebilirsiniz ve kilonuzu izliyorsanız veya kilo vermeye çalışıyorsanız da harikadır.

Ahududu Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

  • Ahududu yaprağı çayı hazırlamak istiyorsanız önce bir cezve veya tencerenin içerisine bir miktar su eklemeniz gerekmektedir.
  • Suyun içerisine 5-6 ahududu yaprağı ekleyerek tencerenin ağzını kapayın
  • Suyun kaynamasının ardından ocağın altını kısıp 5 dakika demlenmesini bekleyin
  • Yeterince demlenmesinin ardından süzgeç yardımı ile süzerek bardağınıza doldurabilirsiniz.
  • •Günlük 1 veya 2 fincan şeklinde ahududu yaprağı çayı tüketebilirsiniz.

ahududu zinger çayı faydaları

Çayda zinger ne anlama geliyor?

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, kırmızı zinger çayında yaygın bir bileşen olan ebegümeci faydalarını inceledi. Kan basıncını düşürdüğü bulundu. Celestial Seasonings, ebegümeci çiçekleri ve nanenin yanı sıra bir dizi başka doğal içerik içeren bu çayı üretir. Ayrıca glütensiz ve koşerdir.

Kırmızı zinger çayı, doğal bir idrar söktürücü görevi gören ve içeceğin lezzetini arttırmak için kullanılan bir çiçek olan ebegümeci içerir. Birçok çay, kurutulmuş ebegümeci kabuğuna dayanır. Güçlü aroması genellikle bağışıklık sistemini güçlendiren özelliklerine atfedilir. Ahududu çayı için başka bir isim – ‘kırmızı zinger’ adı da bir yanlış isim olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu