Gündem

AFAD Açıkladı: Hatay Merkezli 6,4 Büyüklüğündeki Depremin Ardından 90 Artçı Meydana Geldi”

Hatay’ın Defne ilçesinde gerçekleşen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremler sonrasında açıklama yapan AFAD, 6,4 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından 90 artçı depremin yaşandığını belirtti.

Defne’de meydana gelen deprem sonrası 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan 54 ihbardan 44’ünde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığının anlaşıldığı belirtildi.

Acil Çağrı Merkezi’ne gelen ihbarlar sonucunda, AFAD’ın Hatay, Afyonkarahisar, Adana, İstanbul, İzmir, Sakarya, Kayseri, Erzurum, Samsun, Diyarbakır, Van, Denizli, Balıkesir, Artvin, Bartın ve Uşak’tan il müdürlüğü ekipleri ile 112 Acil, itfaiye, JAK, PAK, CEKUT ve STK’lerin bölgede yoğun bir şekilde arama kurtarma çalışmalarında faaliyet gösterdikleri belirtilen açıklamada;

“Hatay Defne’de, dün 20.04’te 6,4 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştır. Ardından en büyüğü 5,8 olan 90 artçı, meydana gelmiştir. SAKOM’dan alınan bilgiye göre, 18’i ağır olmak üzere 294 vatandaşımız, sağlık birimlerince çevredeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Maalesef, 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu