Gündem

Adresi Yanlış Verdiği Ambulansın Geç Geldiğini İddia Ederek Acil Serviste Kendisini Yaktı

Olay Antalya’nın Manavgat ilçesinde gerçekleşti.  24 yaşındaki Ahmet K. isimli genç, eşinin rahatsızlandığını belirterek 112’den ambulans ile yardım istedi. Adresi yanlış veren genç, ambulansın geç kaldığını iddia etti.

Eşinin acile kaldırılmasından sonra servise gelen genç, görevli sağlık meslek mensupları ile tartışmaya başladı.  Ahmet K., hastane yetkilileriyle görüşmek istediğini, şikayette bulunacağını tekrarladı. Görevliler hastane yetkililerinin bu saatte hastanede olmadığını şahsa ifade etti.

Ambulans Geç Kaldı İddiası

Ambulansın geç kaldığı ve eşiyle ilgilenilmediğini iddia eden genç Sağlık Bakanlığı Manavgat Devlet Hastanesi Acil Servisinde üzerine kolonya döktü. Ahmet K., özel güvenlik elemanlarının ve güvenlik güçlerinin müdahalesine rağmen çakmağı çaktı. Ahmet K.  yanmaktan kaza için hastaneye gelen trafik ekibi sayesinde kurtulurdu. Omuz ve boyun bölgesinde 1. derece yanık oluştu. Görevliler de olayda yara aldı.

Trafik polisinin yangın tüpüyle söndürdüğü Ahmet K.’nın, 225 promil alkollü olduğu çıktı. Bir süre acil servis girişinde güvenlik görevlileri nezaretinde dolaşan Ahmet K., eşinin ticari taksi ile gelerek raporlarını almasının ardından eşiyle birlikte hastaneden ayrıldı.

Diğer taraftan, Ahmet K.’nin 112’yi aradığında aşırı derecede alkollü olmasından kaynaklı ikametinin adresini yanlış vermesi nedeniyle ambulansın uzun süre adresi aradığı ve bundan dolayı olay yerine geç ulaştığı belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu