Gündem

Adana’da Sahte Doktorluk Yapan Yabancı Uyruklu 3 Kişi Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Adana Seyhan’da, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından bir binaya düzenlenen operasyonda, Suriye uyruklu oldukları tespit edilen şahıslara ait tıbbi ilaç ve malzemeler ele geçirildi. Diploması olmadığı halde sahte doktorluk yaptıkları öne sürülen 3 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Polis ekipleri, merkez Seyhan ilçesinde Suriye uyruklu kişilerin çalıştığı 7 katlı iş yerine bazı yabancı uyrukluların tedavi amacıyla geldiğini belirledi. Baskın düzenlenen binada, İl Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle gerçekleştirilen aramada, 90 serum ile 300 iğne, anestezik ve bulantı önleyici 339 kutu ilaç, 259 enjektör, ultrason, mikroskop, şeker ölçüm gibi işlemler için kullanılan 8 tıbbi cihaz, 56 Covid-19 ve gebelik testi, 390 kan tüpü, 21 bin 645 lira ve çeşitli tıbbı malzemeler ele geçirildi.

Operasyonda yakalanan ve doktor diploması olmayan Suriye uyruklu 3 kişi hakkında “Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak şekilde ilaç yapma ve satma” ile “1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’a Muhalefet” suçundan soruşturma başlatıldı. (Kaynak: DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu