Gündem

900 Yataklı Ordu Şehir Hastanesi’nin İnşası Sürüyor

İnşaatın hızlı bir biçimde ilerlediğini belirten Vali Tuncay Sonel, inşaatı yakından takip ediyor. Vali Sonel, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Tüzün, yüklenici firma Şantiye Şefi Dündar Kadanalı ve teknik ekiple beraber Ordu Üniversite kampüsü sınırlarında yapımı hızla süren 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesi inşaatını gezerek, detaylı bilgi edindi.

Ordu Şehir Hastanesinin başta Ordu olmak üzere çevre illere de hizmet vereceğini belirten Vali Sonel, bölge insanının sağlık konusunda güzel bir hastaneye kavuşacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın katkılarıyla Ordu’da sağlık konusunda fiziki yetersizliklerin giderildiğini vurgulayan Vali Sonel, inşaatın hızla sürdüğünü açıkladı.
Vali Sonel, “Yüklenici firmamız hız kesmeden çalışıyor. İnşallah bu yıl içerisinde inşaatlarımızın bir kısmı da olsa hizmete girer ve yöre insanımıza sağlık alanında güzel bir hastanemize kavuşmuş oluruz. Allah emeği geçenlerden razı olsun. Rabb’im kazasız, belasız bir şekilde bu inşaatın bitirilerek yöremize, milletimize, ülkemize hayırlı hizmetler verecek şekilde kullanılmasını hepimize nasip eylesin” dedi.

İnşaatın geldiği son durum hakkında Vali Tuncay Sonel’e bilgi veren yüklenici firma Şantiye Şefi Dündar Kadanalı, “Şehir Hastanesi inşaatımızın betonarme imalatımızı hız kesmeden devam ettirdik. Şimdi tepe ve duvar imalatlarımız, çerçeve imalatlarımız devam ediyor. Binamızda 1020 adet izolatör tasarlanmıştı. Depremde çok şükür herhangi bir etkilenme yaşanmadı. Adıyaman ve Kahramanmaraş’taki gibi bir deprem olsa dahi bu binada ameliyatlar sorunsuz şekilde devam edecek. Sağlık Bakanlığımızın yaptığı hastane binaları artık bu şekilde yapılıyor. Yapıp bir an evvel teslim etme gayretindeyiz” ifadelerini kullandı. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu