GündemSağlık Bakanlığı Haberleri

2023 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İçin Talep Toplama

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 04 Ağustos 2023 tarihinde 2023 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İçin Talep Toplama metni yayımlandı.

Yayımlanan Metinde Şu İfadelere Yer Verildi:

2023 yılı 2. dönem i̇lk defa ve yeniden atama kurası i̇çin talep toplama2023 Yılı 2.Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası için talep toplanacaktır. Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 1 ile 10.07.2015 tarihli ve 29412 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, uzman diş tabibi ve tabip unvanlarında talep toplanacaktır. (Diş Tabibi ve Eczacı unvanındaki kişiler talep bildirmeyecektir.)

İLK DEFA VE YENİDEN ATAMA KURASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Kura başvurusu için, ilan metni ve kura takvimi https://yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup, kuraya ilişkin usul ve esaslar ilan metninde belirtilecektir. Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihler arasında yapılacaktır.

2023 yılı 2. dönem i̇lk defa ve yeniden atama kurası i̇çin talep toplama

Bu ekrandan yapılacak talepler, sadece münhal yer tespit çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olup, başvuru yerine geçmeyecektir.

Talepler 11.08.2023 (Saat 23:59) tarihine kadar oluşturulabilecektir. Talep bildirimi zorunlu değildir. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabileceklerdir. 

Talep bildirimi E-Devlet şifresi ile Personel Bilgi Sistemine (https://pbs.saglik.gov.tr/) giriş yapıldıktan sonra, ana sayfada yer alan Talep Oluştur butonuna basılarak açılacak ekranda istenilen bilgiler doldurularak kaydedilecektir.

TALEP OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu