Gündem

2022’de Kayseri Şehir Hastanesi’nde 3 Milyonu Aşkın Hastaya Hizmet Verildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘hayalim’ diye bahsettiği Kayseri Şehir Hastanesi’nde geçen sene 3 milyonu aşkın hastaya sağlık hizmeti verildi.

Türkiye’nin 5. şehir hastanesi olan ve 2018 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan bin 607 yatağa sahip hastane yalnızca bulunduğu şehre değil, bulunduğu bölgeye de sağlık hizmeti veriyor. Özellikle salgın döneminde korona virüsü sırtlayan, o zamanlarda yatak sayısında da artışa giden hastanede 2022 yılı içerisinde tam 3 milyon 43 bin 951 hastaya sağlık hizmeti verildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, “Kayseri Şehir Hastanesi bin 607 yataklı hastanedir. Bu sayı pandemi döneminde artırıldı. Bu kapasiteyi de tam olarak kullanan bir hastanemizdir. Sadece Kayseri’ye değil, bölgeye hizmet veren hastanemizdir. Burada asistan hekimlerle birlikte bin civarında hekimimiz görev yapmaktadır. Son başlayan hekimlerimizle birlikte kapasitemiz de artmış oldu. 2022 yılında Kayseri Şehir Hastanesi’nde 660 bini acil serviste olmak üzere 3 milyon 43 bin 951 hastaya hizmet verildi. 95 bin 955 hasta da şehir hastanemizde yatarak tedavi gördü” açıklamasında bulundu. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu