Sağlık Bakanlığı Haberleri

Selçuklu Yeni Sağlık ve Sosyal Tesisi’ne Kavuşuyor

Selçuklu İlçe Belediye Başkanı  sayın Ahmet Pekyatırmacı, içerisinde Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi ve sosyal tesisin yer alacağı kompleksin yapım sürecini yerinde inceledi. Bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan tesis inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor.

İçerisinde üç tesisi barındıracak olan kompleks, 2 bin 264 metrekare inşaat alanında bodrum, zemin 1. ve 2. katla birlikte toplam da 4 katlık bir yapı olacak. Tesisin içerisinde aile sağlığı merkezi, dört adet aile hekimi odası, bebek aşı izlem odası, müdahale odası, kan alma odası, personel odaları, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi yer alacak. Tüm Konya’ya hizmet sağlayacak olan bu kurum, Sağlık Bakanlığı tarafından ile yapılan büyük yatırımlardan biri olma özelliğini taşıyor.

Selçuklu Bedir Sağlık ve Sosyal Tesisi

Selçuklu Belediye Başkanı sayın Ahmet Pekyatırmacı, yaptığı incelemeler sonrasında şu açıklamalarda bulundu:  “Selçuklu Belediyesi olarak sağlık alanında yatırımlarımıza hemşehrilerimize vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda devam ediyoruz. Daha önce yapımını tamamlayarak Sağlık Müdürlüğümüze teslim ettiğimiz Aile Sağlığı Merkezlerimiz, 112 Acil Sağlık Hizmetleri merkezlerimiz olmuştu. Kısa süre önce yine bir hayırseverin öncülüğünde arsasını belediyemizin tahsis ettiği bir 112 Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezinin protokolünü imzalamıştık.

selçuklu bedir sağlık sosyal tesisi
selçuklu bedir sağlık sosyal tesisi

Sağlık alanında ilçemize yaptığımız yatırımlarla hem sağlık çalışanlarımızın daha kaliteli hizmet vermesini hem de hemşehrilerimizin daha rahat ve konforlu bir şekilde hizmet alabilmelerini sağlıyoruz. Bu manada Bedir Mahallemizde kazandıracağımız tesisimiz mahallemize değer katacak. Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve hemşehrilerimizin kullanacağı sosyal tesis ile önemli bir kompleks mahalle sakinlerinin kullanımına sunulmuş olacak. Ben bu kompleksin Selçuklu’muza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat