Gündem

Asrın Felaketinden Sağ Çıkan Hastanede 625 Bebek Dünyaya Geldi

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde hizmetlerini sürdüren Necip Fazıl Şehir Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ek Hizmet Binası 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki Kahramanmaraş depremlerinde ayakta kaldı.

Hastane, gerekli kontrollerden sonra sahra hastaneleri devreye alınıncaya kadar geçtiğimiz süre zarfı boyunca, depremlerde yaralananlara da hizmetlerini eksik etmedi. Sarsıntılar olmasına rağmen hasar almayan hastanede 100 doktor, 400 sağlık personeli kendi branşında hizmet vermeye devam ediyor.

“İlk andan itibaren kesintisiz hizmet verdi”

Hastanenin Başhekim Yardımcısı Mustafa Özgül, depremlerin ilk zamanlarından beri kesintisiz hizmet verdiklerini açıkladı.

Hastane binasının 6 Şubat’taki kontrollerde sağlam olduğunun tespit edilmesiyle birlikte yaralı afetzedelerin getirilmeye başlandığını kaydeden Özgül, branş ayırt etmeksizin her vatandaşa yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.

Özgül, afetin ardından pek çok personelin görevine devam ettiğini, insanlara yardımcı olmak amacıyla gece gündüz fark etmeksizin çalıştığını ifade etti.

“6 Şubat’tan bu yana yaklaşık 32 bin çocuk hastaya hizmet verdik”

Asrın felaketinin hemen sonrasında çocuk hastalar için seferber olduklarına dikkat çeken Özgül, “6 Şubat’tan itibaren hastanemizde yaklaşık 32 bin çocuk hastaya hizmet vermiş bulunmaktayız. Kadın doğum bölümünde ise 6 bin hastamıza hizmet verdik. Toplam 500 hastayı da ameliyat ettik.” açıklamasını yaptı.

Özgül şu sözleri aktardı:

“Depremlerin ardından şu ana kadar 625 bebeğimiz dünyaya bu hastanede gözlerini açtı. Bu şehirde çok acılar yaşadık. Düşündüğümüzde bu bebeklerin dünyaya gelmesi bizim için gerçekten inanılmaz mutluluk verici. Onları görmemiz ileriye yönelik umutlarımızın yeşermesine sebep oluyor.”

Hastane binasının sağlamlığının çalışma şevklerini artırdığına vurgu yapan Özgül, yaraların sarılması adına aralıksız çalıştıklarını açıkladı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu