featured

Kuzey İrlanda’da Sağlık Personelleri Greve Gidiyor

Kuzey İrlanda’da görev yapan sağlık çalışanları enflasyon oranının altında teklif edilen maaş artışı ve çalışma koşullarında yaşanan anlaşmazlık sonucunda iş bıraktı.

Sağlık personelleri enflasyonun altında sunulan maaş artışını kabul etmeyen UNISON, Nipsa ve GMB sendikalarına üye görevliler bir günlük greve gitti.

2019’dan bu zamana kadar sağlık çalışanlarının gerçekleştirdiği ilk grevde, sendikalar, 2022-2023 dönemi için ödenmesi planlanan 1400 sterlinlik ikramiyenin artan enflasyon sonucunda yetersiz olduğunu savundu.

Sendikalar, üyelerinin ihtiyaçlarını giderebileceği ücret ve hastalara daha kaliteli hizmet sunulması için istihdam isteklerini tekrarlayacaklarını ve istekleri yerine getirilmediği sürece grevi sürdürecekleri uyarısında bulundu.

Kuzey İrlanda hemşireler de greve yöneliyor

İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’da çok sayıda hemşire de 15 ve 20 Aralık olmak üzere iki gün boyunca devam edecek greve gitme çalışmalarını sürdürüyor.

Hemşireleri kapsayan RCN (Royal College of Nursing) sendikasının, 106 yıla dayanan geçmişinde ilk kez yaptığı grev oylamasında, sendika üyesi hemşirelerin önemli oranda büyük çoğunluğu greve gidilmesine olumlu yaklaşarak oy kullandı.

 

Kuzey İrlanda’da Sağlık Personelleri Greve Gidiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir