Gündem

Hastane Yangınında Ölü Sayısı 3’e Yükseldi

Geçtiğimiz günlerde gece vakitlerinde İstanbul’un Üsküdar semtinde bulunan Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yangın çıkmıştı. Yangın, itfaiye ekiplerinin 4 saate varan söndürme çalışması neticesinde tamamen söndürüldü. İstanbul Valiliği yangının ardından yaptığı açıklamada 1 kişinin yaşamını yitirdiğini açıklamıştı. Yangından dolayı, yoğun bakım servisinde yatan 18 kişi çevre hastanelere nakledilmişti.

Hastane yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 3’ü buldu

Yangında yaralanan ve Haydarpaşa Numune Hastanesi ve Yeditepe Üniversite Hastanesine sevk edilen 2 kişi daha yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin adları Hayri Karakaş (66), Mehmet Kamil Güner (54) ve İsmail Arslan (52) olarak açıklandı.

Emekli konsolosluk çalışanı ve öğretmeni kaybettik

Hayata gözlerini yumanlardan 66 yaşındaki Hayri Karakaş’ın New York Türkiye Başkonsolosluğu’ndan emekli olduğu öğrenildi. Hayri Güler’in rektum kanseri teşhisi konularak yangından 3 gün evvel Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği tespit edildi. Hastane yangınında yaşamını yitirenlerden Mehmet Kamil Güler’in ise sosyal bilgiler öğretmeni olduğu bilgisine ulaşıldı. Yangının ardından çevre hastanelere sevk edilen yaralılardan 2’sinin durumunun ağır olduğu açıklandı. (Kaynak: DHA)

Hastanede Yangın Çıktı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat