Gündem

Kabine Toplantısı Sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kritik Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

“Dünyadaki siyasi ve ekonomik dengelerin yeniden inşa edildiği şu dönemde birliğimize sıkı sıkıya sarılarak ülkemizi hakettiği yere getireceğiz. Türkiye’nin tökezlemesini, Türk milletinin pes etmesini işte bu şekilde vereceğiz.

İçindekiler

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ

NATO Madrid zirvesinde ülkemizin krizler konusundaki yaklaşımlarını en üst düzeyde dile getirdik. İsveç ve Finlandiya’nın üyelik süreci için getirdiğimiz şartların kabulü üzerine şartlı onayımızı üyelerle paylaştık. İsveç ve Finlandiya’nın üyeliği ile ilgili şartlarımız için gerekli adım atılmazsa süreci donduracağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bizim Türkiye olarak bu duruşumuz çok nettir, gerisini kendileri bilir.

FETÖ’cü alçakların tasfiyesinin hemen ardından en kritik ve başarılı sınır ötesi harekatları gerçekleştiren ordumuza güvenimiz artmıştır. Bayram günlerinde de telefon diplomasimiz kesintisiz devam etti.

15 Temmuz mitinginde vatandaşlarımız kucaklaşarak şehitlerimizi yad ettik. Yarın yapılacak Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesi için biraz sonra Tahran’a hareket ediyoruz.

İzmir-İstanbul Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü sayesinde yolculuk çile olmaktan çıkmış, keyif halini almıştır. Bayramda İzmir-İstanbul Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü sayesinde sayesinde ülkemiz 140 milyon liralık kazanç sağladı.

Türkiye gerçekten çağını farklı bir şekilde yaşamaya başlamıştır.1915 Çanakkale Körpüsü’nü 8 Temmuz’da 14 bin araç kullandı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü 8 Temmuz’da 132 bin 377 araç geçişiyle kamu-özel işbirliğinin en güzel örneklerinden biridir.

Osman Gazi Köprüsü ve İzmir-İstanbul Otoyolunun garanti karşılama oranı yüzde 116’ya çıkmıştır. Bu tek kuruş harcanmadan inşa edilen projenin kazanç da sağlamaya başladığını gösteriyor.

20 yılda ülkemizdeki araç sayısı 8,5 milyondan 26 milyona çıkarak 3,5 kat arttı. Otomobil satış yerlerinde 1. el araç otomobil bulmakta dahi sıkıntı çekiyor, 2.el ile idare ediyor

Maliyet artışlarıyla açıklanamayacak enflasyon ve fiyat artışları oluyor. Türkiye’yi bu küresel fırtınadan kurtararak selamete kavuşturmaya kararlıyız.

KYK KREDİ BORCU FAİZLERİ

Biz bugüne kadar faiz uygulamadık. Hiçbir öğrenci faiz uygulamasına tabii tutulmadı. KYK borcunda faiz yok. Enflasyonun yükselmesi beklenmedik rakamların ortaya çıkmasına neden oldu. Bundan sonra KYK borçlarında sadece ana para ödenecek.

Ücretli çalışan öğretmenler ve usta öğreticiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir müjdede ücretli çalışan öğretmenlerimize ve usta öğreticilere vermek istiyorum. Ek ders karşılığı görev yapan öğretmenlere her 5 ders için 1 saat ek ders ödemesi yapacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri son sınıf öğrencilerine asgari ücret verilecek”

Devlete bağlı tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültelerinde son sınıf öğrencilerine asgari ücret kadar ödeme yapılacak. Hiçbir şiddet eylemi kabul edilemez. Bu ihanettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu