featured

91 Yaşındaki Kadın Bakıcısından Gördüğü Şiddet Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı

Ankara’da bakıcısı tarafından defalarca fiziksel şiddete maruz kalan 91 yaşındaki kadın hastanede yaşam mücadelesi veriyor. 

Ankara’da yaşanan olayda iddiaya göre, 91 yaşındaki Münevver Güneysu, 77 yaşındaki bakıcısı C.C. ve bakıcının oğlu S.C. tarafından çok defa darbedilerek çeşitli işkencelere maruz kaldı. Olay yalnızca şiddetle kalmayıp bakıcının oğlu S.C. tarafından bakıma muhtaç yaşlı kadının başından aşağı sıcak yemek döküldüğü de iddia edildi. Yaşlı kadının günlerce uğradı şiddeti ise kızı ve torunları fark etti.

Münevver Güneysu’yu evinde ziyaret eden aile yakınları, vücudundaki darp izlerini farkettiklerinde neye uğradıklarını şaşırdı. Yakınlarının hastaneye kaldırdığı Güneysu, hastanede ölüm kalım mücadelesi veriyor.

Bakıcıları işe aldıkları süreci anlatan Güneysu’nun torunu Derya Yılmaz, “Bundan iki ay önce babaannem akrabaları olduğu için telefon ediyor bu şahıslara ‘Bana bakar mısınız?’ diye ve babaanneme ‘Tabii ki gelir bakarız’ diyorlar. Daha sonra bu bayan kendisi ve oğluyla beraber evinde kaldığı için oğlunu da kabul etmesini istiyor. Babaannem de tamam diyor, akraba ilişkileri olduğu için. Oğluyla beraber geliyorlar ve babaanneme bakıyorlar”  şeklinde konuştu.

Babaannesinin başına gelenleri anladığı süreci anlatan Yılmaz, şöyle devam etti:

“Kız kardeşime telefon ediyor babaannem, ‘kızım ayağım çok kötü diyor’ bundan 4 sene önce ameliyat olmuştu. ‘Ağrım var gelip doktora götürebilir misin’ diyor bunun yanı sıra da babaannem durumu kız kardeşime söylemek istemiyor. Çünkü yanında komşuları olduğu için çekiniyor, söylemek istememiş açıkçası. Kız kardeşim işten çıkıp geldi, biz babaanneme ziyaret gittik, duruma bir bakalım neyin nesi, ameliyat olan bacağında bir problem mi var diyerek. Oraya gittiğimizde kapıyı bayan açtı, oğlu odanın tekinde oturuyordu. Odanın tekini ona vermişlerdi. Kapıyı açtığında kadının surat ifadesinden anladım ben suçlanma gibi bir ifade vardı suratında. İçeri girdik babaannem sessiz bir şekilde ‘hoşgeldiniz kızım’ falan dedi. Biraz sohbet ettik, bayan hiç oturmuyor, bir triplere girdi. Sonra ben babaannemin yanına gittim. ‘Babaanne nasılsın iyi misin’ dediğimde ‘İyiyim yavrum iyiyim’ dedi ama kadın karşısında olduğu için tam net bir şey söylemedi.

Daha sonra ‘babaanne ayağına bakalım’ dedim. Ayağına baktığımız zaman morluklar, darp izleri ve dedim ki ‘ne oldu babaanne, ayağındaki izler ne?’ Düştüm kızım dedi sonra tekrar yan tarafını çevirdiğimde ‘buram çok ağrıyor’ dedi. Sonra dedi ki ‘Beni tekmeledi, mutfakta yemek yiyorduk salona geçerken vurdu bana ayağıyla’ dedi.

Babaannesinin hayati tehlikesinin olduğunu aktaran Yılmaz, “Sonrasında bayan bizi bir tepkiyle karşıladı ‘Hayır biz dövmedik, yapmadık, kendisi düştü’ dedi. Bir insan düşüp de her yerini morartamaz ki. Babaannem kendisi bilgileri memur arkadaşlara iletti. Konuşuyor, bilinci gayet yerinde, doktor ve hocalar baktılar, bilincinin yerinde olduğunu söylediler ama karnında ve dalağında kanama olduğu için her an her şey olabilir, hayati tehlikesi var dediler” ifadelerini kullandı.

91 yaşındaki Güneysu hastanede yaşam savaşı verirken yakınları bakıcılardan şikayetçi oldu.

91 Yaşındaki Kadın Bakıcısından Gördüğü Şiddet Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir