Sağlık Makaleleri

Badem Göz Estetiği Popüler

Göz estetiği tüm dünyada ve ülkemizde oldukça yaygın. Badem şeklinde kalkık gözler Bella Hadid, Kendall Jenner gibi süper modeller sayesinde popüler oldu. Badem gözlere sahip olabilmek uygulanan prosedürün detaylarını Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yavuz Özsular açıkladı.

uzmani op. dr. yavuz ozsular
uzmanı op. dr. yavuz özsular

Badem Göz Estetiği

Ameliyatın bilimsel adı kantoplasti/kantopeksi.  Op. Dr. Yavuz Özsular, operasyonda hem göz kapakları ve çevresinde oluşan sarkmaların giderildiğini hem de gözlere daha çekik bir görünüm kazandırıldığını söyledi. Bu sayede bakışların daha etkili hale geldiğini dile getiren Dr. Özsular, hastanın durumuna göre ameliyatın genel ya da lokal anestezi altında uygulandığını belirtti.

Göz Kenarları

Op. Dr. Yavuz Özsular, “Badem göz estetiğinde dış göz kenarları daha yukarı taşınması için gözün lateral kantal tendonu ya yukarıya doğru dikişlerle alınır (kantopeksi) ya da kesilip yukarıda yeni yerine adapte edilir. Yapılan bu uygulamalarla gözler daha yatay düzlemde ve çekici görünür. Ameliyat göz laterali kesişim noktasında 1 cm’lik kesi ile açık olarak yapılabileceği gibi alt veya üst göz kapak blefaroplastisi ile kombine olarak da yapılabilir. Ayrıca endoskopik yöntem de tercih edilebilir” ifadelerini kullandı.

Operasyon Sonrası

Dr. Özsular, “Yaklaşık 1 saat süren bu işlemin ardından hastanın hastanede kalmasına genellikle gerek duyulmaz. 1-2 gün boyunca ameliyatlı bölgede ağrılar olabilir, bunlar için hastaya ağrı kesici reçete edilir. Bir hafta içinde tam iyileşme sağlanır ve hasta hayata yeni görüntüsüyle sorunsuz şekilde devam eder” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu