Gündem

YÖK, Ege Üniversitesi Rektörlüğü Hakkında İnceleme Başlattı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Ege Üniversitesi hakkında soruşturma başlattı. Denetleme Kurulu Başkanlığı’nı görevlendiren YÖK, üniversiteden birçok konuda bilgi ve belge talebinde bulundu.

Daha önce İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelen şikayetler hakkında “görevsizlik” kararı verildiği, sonrasında ise şikayette bulunan isimlerin CİMER’e başvurduğu öğrenildi. YÖK’ün ise söz konusu iddialarla ilgili Ege Üniversitesi’ne süre verdiği belirtildi.

Soruşturma kapsamında Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak‘ın otopark, asansör ve kantin ihalelerinde usulsüz işlemler yaptığı iddia edildi. Ayrıyeten üniversitenin taşeron kadrosunda çalışan bir personelin durumu da incelemeye alındı.

YÖK, Ege Meslek Yüksekokulu Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü’nde öğretim görevlisi kadrosu verilen Öztürk’ün eşinin Gezi olaylarında AK Parti Karşıyaka ilçe Başkanlığı binasının yakılması eylemine karışması konusunu sordu.

AK Parti Karşıyaka ilçe Başkanlığı binasının yakılması sonrasında yaşanan olaylarla ilgili İzmir Adliyesi’nde yürütülen bir soruşturmanın olduğu öğrenildi. İki yıl önce ihbar üzerine yapılan çalışmayla tespit edilen isimler hakkında soruşturmanın yürütüldüğü ve yargılama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.(Kaynak: Ege’deSonSöz)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat