Gündem

YÖK Başkanı Özvar’dan Sağlık Bakanlığının Ek Ödeme Yönetmeliği’ne ilişkin açıklama

YÖK Başkanı Özvar, Sağlık Bakanlığının 12 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Ek Ödeme Yönetmeliğine ilişkin açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığının yönetmeliği ile sağlık personeline döner sermayeden yapılacak ek ödeme oranlarında iyileştirmeler yapıldığını hatırlatan Erol Özvar, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, söz konusu iyileştirmelere matuf olarak yükseköğretim kurumlarına bağlı faaliyet gösteren kamu hastanelerinde çalışan sağlık personelinin herhangi bir hak kaybına uğramaması ve özlük haklarında gerekli iyileştirmelerin yapılması için Yükseköğretim Kurulumuz, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile iş birliği halinde bir yasal mevzuat çalışması başlatmıştır. Düzenlemenin yapılmasıyla birlikte, güncellenmiş haliyle döner sermaye ek ödemesi uygulamasından, üniversite hastanelerinde çalışan öğretim elemanlarımız da yararlanacaktır.”

Bir Yorum

  1. 3+1 lerin eşi özel sektörde çalışanlar için eş tayini süresinde iyileşme yapılacaklar arasında mi?

  2. Hersey esitlikse devlet hastanesindeki uzmanlara da ozel muayene hakki ve ozel hastanede calisma hakki verilmelidir. Esitlik tek tarafli olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu