Yoğun Bakım Derneği Toplantı Düzenledi

Yoğun Bakım Derneği Toplantı Düzenledi

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nun ev sahipliği yaptığı Yoğun Bakım Derneği toplantısına Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, davetli misafirler, değerli öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

yoğun bakım derneği toplantı düzenledi

Toplantının Açılış Konuşmasını Dr. Yılmaz Yaptı

Ülkemizin yetiştirdiği kıymetli araştırmacı akademisyenleri toplantıda görmekten duyduğu mutluluğu söyleyen Dr. Yasin Yılmaz, yoğun bakım ünitelerinin sağlık sisteminde bulunan en önemli aşamalarından bir tanesi olduğuna dikkat çekti. Düzenlenen bu tür toplantıların öneminden bahseden Dr. Yılmaz, katılım gösteren misafirlere teşekkür etti.

Yoğun bakımların önemine değinen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir özellikle pandemi zamanlarında bunun herkes tarafından daha da iyi anlaşıldığına dikkat çekti. Bu süreç doğrultusunda tüm sağlık personellerinin büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalıştığından bahseden Dr. Sözbir, toplantının faydalı olmasını temenni ederek, toplantıyı organize eden ve katılım gösteren tüm misafirlere teşekkür etti.

yoğun bakım derneği toplantı düzenledi

Yapılan açılış konuşmalarının ardından toplantı, yoğun bakım cihazlarının, yoğun bakım uzmanlarına tanıtımı ile devam etti.

Derneğin kuruluş tarihini, amacını ve bu güne kadar yaptıklarını katılımcılarla paylaşan Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran, bir hastanenin yoğun bakım ünitesinin ve uzmanlarının iyi değil, çok iyi olması gerektiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Demirkıran, yapılan ameliyatların başarısının, hastanenin kalitesinin, yoğun bakım ünitesinin ve uzmanlarının kalitesine bağlı olduğunu vurguladı. Toplantı, gerçekleştirilen panel oturumlarının ardından son buldu.

Yoğun Bakım Derneği Toplantı Düzenledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir