Gündem

Yeryüzü Doktorları Derneği 500 Bin İhtiyaç Sahibine Ulaşacak

Yeryüzü Doktorları Derneği, yapacağı yardım organizasyonu hakkında bilgiler verdi. Dernek, kurban Bayramı’nda “Kurban Olsun, Sağlık Olsun” kampanyasıyla 14 ülkede 500 bin ihtiyaç sahibine kurban eti ulaştırmayı planladığını belirtti.

Dernek yaptığı açıklamada, her yıl yapıldığı gibi bu sene de koruyucu sağlık projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi kişilerin bulunduğu ülkelerde kurban organizasyonları gerçekleştireceğini duyurdu. Bu konuda bağış yapmak isteyen destekçilerden destek beklediğini belirtti. Yeryüzü Doktorları 17 yıldır yürüttüğü kurban organizasyonları ile 200 bini aşkın hisse kurban kesimi gerçekleştirdi.

Yeryüzü Doktorları Derneği  ihtiyaç sahiplerinin yanında

Dernek, bu yıl da Afganistan, Benin, Çad, Etiyopya, Filistin, Hindistan, Kamerun, Mali, Nijer, Orta Afrika Cumhuriyeti, Pakistan, Somali, Suriye ve Yemen olmak üzere dünya üzerinde 14’ten fazla ülkede organizasyonda bulunacak.

Yeryüzü Doktorları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, İslami usul ve kurallara göre yerine getirdikleri kurban organizasyonu kapsamında, kurbanları kesimden hemen sonra ihtiyaç sahipleriyle buluşturduklarını aktardı.

Kurban yardımları devam ederken, bayram tatillerinde ihtiyaç sahiplerine sağlık hizmeti sunan gönüllü doktorlarla Afganistan ve Çad’da bölge halkına sağlık hizmeti vereceklerini kaydeden Güney, “Sizler de başlatmış olduğumuz ‘Kurban Olsun, Sağlık Olsun’ kampanyamıza destek olarak bayramın iyiliğinin ve bereketinin yayılmasına vesile olabilirsiniz. Umutla bizleri bekleyen ihtiyaç sahiplerine bayramın sevincini yaşatabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu