Gündem

Ak Partili Doktor Vekil Adayı Trafik Kazasında Dakikalarca İlk Müdahaleyi Yaptı

Afyonkarahisar’da seçim gezisi amacıyla Sandıklı ilçesi istikametinde yolda karşısına çıkan trafik kazasındaki yaralıya dakikalar süren müdahalede bulunan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Dr. Hasan Arslan’ın çabaları maalesef yetersiz kaldı. İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan yaralının yaşamını yitirdiği ifade edildi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Dr. Hasan Arslan, iki aracın yaptığı trafik kazasını görür görmez konvoyunu durdurarak yaralılara müdahale etmek amacıyla aracından indi. Araç içerisinde sıkışan yaralıları çıkaran Arslan daha sonra ise bir yaralıya suni teneffüs ve kalp masajı yaparak yaralının hayatta kalmasını sağladı.

İlk müdahalenin ardından 112 acil sağlık ekipleri yaralıları hastaneye götürdü. Dr. Hasan Arslan’ın ilk müdahalede bulunduğu yaralı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

“Bu acı bir tecrübeydi”

Arslan, gerçekleştirdiği müdahalenin ardından yaşananlar hakkında şunları söyledi:

“Olaya tesadüfen oradan geçerken müdahale etmek zorunda kaldım. Mesleğimizin gereğini yaptık. 112 Acil Servis gelene kadar oradaki stabilizasyonu sağlamaya çalıştık. Sağlık ekiplerimiz geldikten sonra da beraber hastaların müdahalelerini ve sabitlemelerini yaptıktan sonra nakillerini sağladık. Burada üzüldüğüm bir olay müdahale ettiğimiz bir hanımefendinin vefatının hastaneden bilgisini aldım. Onun dışında diğer yaralılarımızda hafif yaralar vardı. Tabi hastanedeki kontrolleri sonrasında daha doğru söylenebilir. Bu aslında acı bir tesadüftü. Her doktorun her sağlık personelinin yapacağı gibi bizde müdahalemizi olay yerinde gerçekleştirmiş olduk.”

Yaralıların isimleri belli oldu!

Bunların yanı sıra, trafik kazasında yaralanan diğer kişilerin de isimleri tespit edildi. Kaza, B.Ö.’nün idaresindeki 03 AEK 370 plakalı otomobilin önünde seyreden U.Ç., isimli şahsın kullanmış olduğu 34 DDF 197 plakalı otomobile arkadan çarpması neticesinde meydana geldi. Kazada, sürücü B.Ö., ile aynı araçta yolcu olarak bulunan E.U., R.U., Ş.U., M.U., E.U., yaralanırken, Dr. Arslan’ın ilk müdahalede bulunduğu Elmas Ulucan ise yaralı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. (Kaynak: İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu