Gündem

Van’da Bağımlılıkla Mücadele İçin Pedal Çevirdiler

Türkiye Yeşilay Derneği Van Şubesi, bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek için bisiklet turu düzenledi.

 

Bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla Yeşilay tarafından sekiz ilde eş zamanlı olarak bisiklet etkinliği düzenlendi. Türkiye Yeşilay Derneği Van Şubesi aracılığıyla düzenlenen bisiklet etkinliği, Emniyet Müdürlüğü ile eski Emniyet Müdürlüğü’nün kesiştiği yerin yakınında başladı. Bisikletçi grupları ve Yeşilay gönüllülerinden oluşan 300 kişilik grup, yaklaşık 8 km’lik bir yolculuğun ardından Fidanlık Parkı’na ulaştı. Parkta canlı müzik eşliğinde oyun oynayan katılımcılara ayran aşısı yapıldı.

 

van'da bağımlılıkla mücadele i̇çin bisiklet sürdüler
van’da bağımlılıkla mücadele i̇çin bisiklet sürdüler

 

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, olay yerinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yeşilay’ın bu yılki bisiklet turuna katılanlara da teşekkür etti. Korona virüs pandemisi nedeniyle son iki yıldır herhangi bir etkinlik planlanmadığını duyuran Çelikel, “Topluluğumuzdan bisiklete binmeyi düşünen birçok insanla 8 kilometrelik parkuru pedalladık. Köklü kökleri, Türkiye’de ve dünyada bağımlılıkla mücadele bilincini artırmak için bir etkinlik düzenledi. Van Büyükşehir Belediyesi sıfatıyla son derece değerli olduğunu düşündüğümüz etkinliğin bir parçası olduk. Her yaştan katılımcının olduğunu görmek bizleri çok mutlu etti. Bundan böyle Yeşilay’ımızla birlikte düzenleyeceğimiz etnik kökenlerimize tüm üyelerimizi davet edeceğiz.”

 

Yeşilay Bölge Koordinatörü Hakan Durgun, sağlıklı yaşam misyonunu yerine getirebildiklerini vurgulayarak, “Yeşilay’ın beş bağımlılıkla bitmeyen bir mücadelesi devam ediyor. Alkol, kumar ve teknoloji bağımlılığı ile mücadele ediyoruz. Kültürel ve sosyal etkinliklere de önem veriyoruz. Bisiklet etkinliğini bu açıdan önemli buluyorum. Çok katılımcılı bir etkinlik düzenledik. Böyle etkinlikleri düzenli hale getirmek istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

 

Bisiklet turuna katılanlar Öte yandan ülke genelinde düzenlenen festivalin son derece önemli ve anlamlı olduğunu söyledi. Ayrıca bu tür etkinliklerin düzenli olarak yapılması gerektiğini belirttiler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat