featured

Uyuşturucuyla Mücadele Operasyonunda 269 Kişi Gözaltına Alındı

Uyuşturucuyla Mücadele kapsamında devam eden “Kökünü Kurutma Operasyonu”, Sakarya ve Kocaeli’de gerçekleşti. Operasyon sonucunda 269 kişi göz altına alındı. Bakan Soylu, düzenlediği basın toplantısında operasyon hakkında detaylı bilgi verdi.

İçişleri Bakanı Soylu, “Kökünü Kurutma Operasyonu” için bulunduğu Kocaeli Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, bu zamana kadar toplamda 20 operasyon yaptıklarını, 21’inci ve 22’nci operasyonları Sakarya ve Kocaeli’de sürdürdüklerini belirtti.

“Kökünü Kurutma Operasyonu” sebebiyle sabah Sakarya’da bulunduklarını, şu anda da Kocaeli’ye geldiklerini aktaran Soylu, “Yaklaşık 3 aylık projeli çalışma sonucunda gerçekleştirilen bir operasyon olarak, uyuşturucuyla mücadele, uyuşturucu satıcılarıyla, torbacılarla, bunları çekip çeviren organize suç liderlerine yapılan mücadele ile ilgili bu sabah yine hem Sakarya’da hem Kocaeli’de başarılı bir operasyon gerçekleşti. 3 aylık bir projeli çalışma bu. Kocaeli merkezli 111 ve Sakarya merkezli 196 olmak üzere toplamda 307 şüphelinin uyuşturucu madde ticareti suçundan yakalanması başta olmak üzere gerçekleşen operasyonda 2 ilde yaklaşık 2 bin 67 arkadaşımız, kahraman polisimiz, aynı zamanda 3 deniz liman botu, 2 helikopter, 11 mini İHA, 29 narkotik dedektör köpeğinin katılımlarıyla eş zamanlı gerçekleşti. 307 hedeften 269’u şu ana kadar gözaltına alındı.” şeklinde konuştu

Uyuşturucuyla Mücadele Operasyonunda 269 Kişi Gözaltına Alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir